Maverick

Ο Maverick είναι επίσημο μέλος της ομάδας του Undertube studio.

Γεννήθηκε το 1992 στη Θεσσαλονίκη. Ξεκίνησε να ασχολείται με την τέχνη του ραπ το 2006. Από το 2006 μέχρι και σήμερα γράφει στίχους τους οποίους και ερμηνεύει.

Έκανε τις πρώτες του απόπειρες στην δημιουργία μουσικών παραγωγών το 2012 και από τότε ασχολείται το ίδιο ενεργά και με την μουσική παραγωγή – beat making. Είναι μέλος του συγκροτήματος Loco, μιας ομάδας που αποτελείται από 3 παραγωγούς – engineers και 4 rappers – MC’s.

Η δισκογραφία του αποτελείται από έναν solo δίσκο με τίτλο: “Mainstream LP”, ο οποίος κυκλοφόρησε το 2017 κι ένα με τους Loco με τίτλο: “Pain Killers EP” ο οποίος κυκλοφόρησε το 2019. Έχει στο ενεργητικό του αρκετές live εμφανίσεις σε διάφορα φεστιβάλ σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα.

Occupation: MC, Beatmaker
Hometown: Thermi
Area: Thessaloniki
First appearance: 2006
Other names:
Real name: Aristeidis Bairaktaridis
Born date: 1992
Styles: Hip Hop
Website:
Members:

Please Login or Create Account to add new Artists / Group or to suggest your corrections in Hip Hop Community

Please select if you want to add an Artist or Group

Please fill all the information you are sure about

Select Occupation

Born Date

Year of first Appearance


Only jpeg, jpeg, png | Max File Size:3Mb

If you want, let us know you

1
0:00
0:00
Shopping Cart
There are no products in the cart!
Continue Shopping
0